Забронювати місце

Тепер без пального

#EdPro

Як і обіцяли, повертаємось з продовженням теми про найбільш вигідні еко-автомобілі. Якщо ти не читав попереднього випуску, то радимо ознайомитись з ним ось тут. 

Тож, ми трохи розповіли про гібридні авто, щоб розуміти, що навіть якщо машина носить назву гібридної, то не завжди йде мова про те, що вона не робить шкідливі викиди в атмосферу та їздить виключно на електроенергії.

Електромобілі

Майже всі виробники авто прагнуть переходити на електромобілі і головною причиною цього є мета - зберегти навколишнє середовище. Якщо поцікавитися в пересічного мешканця норвезького містечка, який є власником електрокару: “Чому ви обрали електромобіль, а не звичайну машину?”, - скоріше за все він відповість, що хоче зберегти природу для наступних поколінь такою, якою вона є зараз. 

Не дивно, що більшість громадян Європи обирають саме ті автомобілі, які не виділяють шкідливих речовин під час роботи та мають відносно не дорогу вартість обслуговування, якщо порівнювати з аналогами, які працюють за допомогою ДВЗ.

Хоча й вартість таких машин вища, проте, під час користування, витрати на них мінімальні, та ж “заправка” не тільки коштує дешево, але й може здійснюватися за будь-яких умов, навіть вдома.

  • Наприклад, зарядка Tesla Model 3 на станції швидкісної електрозарядки буде обходитись водію в 180 гривень на 100 км, а от від домашньої розетки, ще й за нічним тарифом ціна вже значно приємніше - всього 20 гривень.

Ще одним важливим аспектом є час, за який автомобіль може заправитись, якщо не до повного баку, то хоча б до мінімального показника.

  • Hyundai IONIQ 5 може заправитись за 5 хвилин, і цього вистачить аж на 100 км, а швидка зарядка з 10 до 80% місткості батареї витратить приблизно 15 хвилин твого часу.

Проте у таких машин є й вагомі недоліки, до них можемо віднести:

  • Складність у повторній експлуатації. Варто купувати новий електрокар, якщо є така можливість, бо тільки той акумулятор, який ще не використовували, зможе працювати без перебоїв, показуючи повну потужність.

  • Аспект про збереження навколишнього середовища. Так, звичайно, під час поїздки шкідливих викидів немає, проте з утилізацією акумуляторів ситуація все ще не дуже.

Автомобілі на водні

Принцип роботи такого транспортного засобу той самий, що й у звичайного електромобіля, проте тут електрика виробляється в самому авто, а не поступає у “готовому” вигляді. Процес відбувається у спеціальних паливних комірках, де завдяки хімічній реакції, водень перетворюється на енергію.

Розвиток системи водневих заправок та автомобілів активно відбувається в Японії, Кореї та Західній Європі, проте в Україні дане питання не дуже актуальне.

Тим часом, доки ми тільки звикли до електрокарів, корейці пішли далі та створили унікальну модель водневого автомобілю, який певно стане справжнім технологічним проривом та вразить світ.

  • Hyundai Nexo позиціонується як автомобіль, який не продукує шкідливих викидів. Даний кросовер наділений екологічно чистим силовим агрегатом на паливних елементах та має підвищену швидкість утилізації водню, завдяки чому має прекрасні показники, такі як запас ходу близько 800 км. Тож за цими характеристиками його можна порівняти зі звичайними машинами з ДВЗ. З такою машиною подорожі на великі відстані точно не будуть проблемою для водіїв.

Приємним бонусом є і швидкість зарядки, так як водневим авто достатньо трьох хвилин, аби потім проїхати 600 км.

Попри всі переваги, в Україні, автомобілі на водні ще не набули широкої популярності. Однією з суттєвих проблем виступає важкодоступність зарядки. У той час, як звичайний електромобіль можна зарядити вдома, з заправкою водневого авто - не все так просто, як хотілося б - кількість зарядних станцій критично мала.

Проте, сподіваємося, що найближчим часом такі автомобілі стануть доступнішими, а кількість зарядних станцій збільшиться і ми зможемо перейти на екологічно чисті транспортні засоби.

Поділитися в соцмережах