Backstab (бекстеб) - підступний неочікуваний напад.
Дослівно звучить, як удар ножем у спину. У деяких іграх може нести прямий сенс, але також вживається у будь-якому випадку, коли ворог непомітно нападає на вас:
Вхід з бекдору - справжній бекстеб.
Також широко вживається у англійській мові. У простій розмові може означати зраду:
Через бекстеб Чарльза, допомога приїде ще не скоро.
Варто було б відповісти і на друге питання - про котів, але, на жаль, вони відмовились від інтерв’ю.
Зробити Bash (баш) у грі - оглушити суперника. Також означає - зробити сильний удар з можливістю лишити ворога слуху на короткий час.
У англійські мові визначається, як “удар”. У грі Dota 2 цим вмінням володіють одразу декілька героїв: Braker, Volid та Spirit. У Dota 2 можливість башу трохи ширша, ніж у звичайних іграх. Предмет Skull Basher дає можливість ненадовго оглушити суперника під час атаки, але варто зважати на те, що шанс не стовідсотковий.
-
Також можемо зустріти вислів: “баш на баш”, який означає обмінятись чимось чи отримати у замін, без збитків чи прибутку, тобто рівноцінний обмін. “Взяти баш на баш” - отримати прибуток, рівноцінний витратам.
У програмуванні “Bash” - командна оболонка, досить популярна у середі Linux. Являє собою командний процесор, який працює у командному вікні, також може читати команди файлу - скрипт. Підтримує автодоповнення імен файлів та каталогів, підстановку введення результатів команд, перемінні, контролює порядок виконання.
Можна помітити, що значення слова у повсякденному використанні сильно відрізняється від функцій, які виконує програма, і помітити що-небудь спільне між ними - неможливо. То чому ж програма називається “Bash”?
Тут все простіше, ніж могло б здатися на перший погляд. Назва “Bash” є акронімом від Bourne-to-shell, що являє собою гру слів: Bourne - shell. Тепер назва здається досить логічною, бо перекладається як: оболонка, яка народилася наново. Таким чином, між словом “оглушити” та програмою немає нічого спільного.